Azotex Armasının Kullanımı Nasıldır ?

Azotex Armasının Kullanımı Nasıldır ?


Tekstil ürünlerinin AZOTEX Arması ile işaretlenebilmesi ve tanıtım ve reklamının yapılabilmesi için aksesuarlar dahil olmak üzere tüm bileşenleri istisnasız bir şekilde Azoteks kriter şartlarına uygun olmak zorundadır.Bunun için AZOTEX Sertifikası uygunluk teşkil eder.


Tüm bileşenler önceden AZOTEX Standardına göre başarılı bir şekilde test edilmiş ve sertifikalandırılmış olsa dahi, konfeksiyon son ürünleri için genel olarak ürüne özgü bir test numarası gereklidir.


Yatak kaplama malzemeleri imalatçıları (nevresim, çarşaf, kılıf v.b.) ve dolgu malzemesi üreticilerinin satış yolları farklıdır. Bu nedenle ancak hem kaplama hem de dolgu malzemesi AZOTEX Standardına göre test edildikten sonra ilgili malzemenin dış kısmına AZOTEX Arması iliştirilebilir.


Oturma gruplarına yönelik mobilya döşeme kumaşları gibi ürünler, bütünlüklerinde AZOTEX Kriter Şartlarına alınamadıkları için özel durum teşkil ederler. Bu ürünler, tüketicinin yanlış yönlendirilmesini önlemek amacıyla bir bütün olarak AZOTEX Arması ile etiketlendirilmesi biraz farklı yapıdadır.


AZOTEX arması/etiketi/belgesi kullandırma hakkı/izni ISQ' ya aittir ve telif haklarına tabidir.