Neden ISO 9001 Belgesi Almalısınız ?

Blog - 08OCAK'20

Neden ISO 9001 Belgesi Almalısınız ?

Hasan Şahap

ISO 9001 belgesi almaya kararı vermek, kuruluşunuzun ne yaptığını ne yapmadığını göstermekle ilgili kalite yönetim sisteminizi uygunluk sorgulamasıdır. Global pazarda, kendinizle rekabet etmiyorsanız, küçülen dünyada artık çok daha geniş bir rekabet olduğunu unutmamalısınız. Günümüzde rekabet ve hayatta kalmak he zamankinden daha önemli bir hal almıştır.


Neden ISO 9001 Belgesi Almalısınız ? İçerik


Tüm dünyada “Saygın” ve “Güvenilir” ISO standart sertifikasını alarak, müşterilerinize güvence verebilir, kuruluşunuzun ne yapıp yapamayacağını garanti edersiniz. ISO 9001 kalite belgesini alabilmek için, geçerli yasal ve bağlayıcı gereklilikleri yerine getirerek ürününüzü tutarlı bir şekilde üretebileceğinizi gösterebilmelisiniz.


Bu bahsedilen durumları karşılamak için ISQ vb. gibi iso 9001 belge veren firmalardan denetim ve belgelendirme talep edersiniz.


ISO Belgesi Denetçileri, ISO 9001 sistemlerinizi, müşteri memnuniyetini arttırmak üzere tasarlanıp tasarlanmadıklarını ve süreçlerinizin sürekli iyileştirme yöntemine uygun çalışıp çalışmadığından emin olmak için gözden geçirirler.


Kuruluşunuzun büyüklüğü ne olursa olsun, yer aldığınız sektör ve/veya faaliyet gösterdiğiniz ülke neresi olursa olsun ISO 9001 standart herkese uygulanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Yani vergi mükellefi olan her yapı kalite belgesini alabilir.


ISO 9001 kalite yönetim sistemi sertifikasını almak istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. Kalite Uzmanlarımız EN UYGUN Belgelendirme desteği için sizleri bekliyor.