Hemen Bize Ulaşın ! +90216 305 4666

Cruelty Free Sertifikası, ISQ Belgelendirme spesifik yaşam zinciri etiketlemelerindendir.

Cruelty Free Sertifikası; Tüketiciye sunulacak Nihai Ürünler için "Hayvanlara Zulüm Yapılmadığının ve Hayvanların Test için Kullanılmadığının Tescilidir."

Cruelty Free Sertifikası, Test Odaklı yürütülen 3. taraf bir muayene ve tescil süreci uygulaması ile gerçekleştirilmektedir. Test odaklı yürüyen program, Akredite ve Lisanslı Laboratuvarlarımız tarafından test edilen ürünlerin tescillenmesi şeklindedir.

ISQ, Üretici Kuruluşların yaptığı başvuru sonrası, Akredite Laboratuvar Testleri ile ürünü/ürünleri tescil ederek sertifikalandırmaktadır.

Cruelty Free Etiketi ya da Logosu Nasıldır ?

Logo kullanım hakkı, Cruelty Free Belgesi almaya hak kazanan üreticinin ürününe/ürünlerine verilmektedir. Üretici Logoya/Etikete ve kullanmak isterse QR-KOD’ a (dijital sertifikaya) Organizasyonun kamuoyuna yayınladığı portal linkinden ulaşabilir, indirerek kullanabilir.

Uluslararası Cruelty Free Etiketi (Logosu), Şekil 1’ de verilmiştir.

Cruelty Free Logosu Şekil 1

Logo, Yayın portal sayfasında verilen Cruelty Free Etiketi Logo Kullanım Talimatına uygun olarak kullanılmak zorundadır.

Haksız logo kullanımında hukuki işlem yapılmaktadır.

ÖNEMLİ NOT: Standart ve Sertifikasyon, Sağlık ve Güvenlik Garantisi vermez. Sertifikasyonun ve Etiketlemenin Hedefi, ürünün ayırt edilmesi, nitelik kazanması ve Uygunluk kriterlerinin karşılanması ve doğrulanmasıdır.