Hemen Bize Ulaşın ! +90216 305 4666

İntersistem Teknik Sertifikasyon (ISQ) Logolarımıza aşağıdaki içeriklerden erişebilirsiniz.

İntersistem Teknik Sertifikasyon logolarımızı logo kullanım talimatındaki hususlar doğrultusunda uygun bir şekilde kullanabilirsiniz.

Logo Kullanım Talimatı

AMAÇ: Bu Talimat ; ISQ Uluslararası Belgelendirme Hizmetleri tarafından belgelendirilmiş kuruluşların, belgelendirmeden sonra ISQ'ya ait logo, marka ve belgeleri kullanmaları ile ilgili yöntem belirlemektir.

TALİMAT

ISQ LOGO KULLANIMI

Logo sadece belgelendirme denetinden geçerek belgelendirilmiş olan kuruluşlar tarafından ISO IEC 17030, ISO 17021-1; R10.06 - Uluslararası akredite olan kuruluşlar tarafından tullanılmasına ilişkin şartlar, kural ve standartlarının gereklilikleri karşılanmak suretiyle kullanılabilir. Bu kurallar web sitesinde duyurulur, belgelendirme sözleşmesinin imzalanması ile de garanti altına alınır.

ISQ logo ve markasının kullanılıyor olması, kullanılan doküman içeriğinden veya ilgili faaliyetten hiçbir şekilde ISQ ‘ nın sorumlu olduğu anlamı çıkacak şekilde kullanılmaz. Logo ve belgesi, belge kapsamında yer almayan bölüm, bağlı kuruluş veya iştiraklerde kullanılamaz

Logo ürün belgesi gibi kullanılamaz. Ürün, ürün ve test raporları,muayene raporları üzerinde kullanılamaz. (Ürün, doğrudan dokunabilen veya bir paket veya kutu içersinde olabilir.) Logo ürünlerin ambalajları üzerinde, belgenin ürüne değil yönetim sistemine ait olduğunu belirtecek bir ifade ile birlikte kullanılabilir.

Örnek: “Bu ürün, ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi standardına göre belgelendirilmiş tesislerimizde üretilmiştir.”

Belgeli kuruluş logoyu, reklam amaçlı yayınlarda ( gazete & dergi reklamları, el ilanları, broşür ve kataloglar) ve resmi evraklarında ( kartvizit, antetli kağıt, fatura) kullanabilir.

Logo; en ve boy oranı değiştirilmemek kaydı ile istenildiği şekilde büyütülüp küçültülebilir. Logo hiçbir surette değiştirilemez. Logo; kuruşun kendi logosundan daha belirgin ve ön planda olacak şekilde kullanılamaz.

Belge süresinin dolması, Belgelendirme sözleşmesinin askıya alınması veya fesih edilmesi halinde kuruluş, logo kullanımını durdurmalıdır.

Belgelendirilen kuruluşlar, belgelerini aldıktan sonra, belgenin geçerliliği devam ettiği sürece bu talimat hükümlerine uymakla yükümlüdürler. Bu talimat dışında logo kullanımı tespit edilirse kuruluşla ISQ arasında yapılan sözleşmeye göre belgenin askıya alınması veya sözleşmenin fesih edilmesi işlemleri yapılır.

Uygunsuz Logo kullanımı tespit edildiğinde ağır cezai yaptırımlar uygulanacaktır.

helal-logo
Hemen
İndir
iso-9001-logo
Hemen
İndir
iso-14001-logo
Hemen
İndir
iso-22000-logo
Hemen
İndir
iso-27001-logo
Hemen
İndir
iso-45001-logo
Hemen
İndir
ohsas-18001-logo
Hemen
İndir
iso-50001-logo
Hemen
İndir
iso-13485-logo
Hemen
İndir
iso-10002-logo
Hemen
İndir
haccp-logo
Hemen
İndir
ce-logo
Hemen
İndir
azotex-logo
Hemen
İndir
gmp-logo
Hemen
İndir
hoteq-500-logo
Hemen
İndir
iso-ts-16949
Hemen
İndir
lvd-tested-logo
Hemen
İndir
azo-tested
Hemen
İndir