Hemen Bize Ulaşın ! +90216 305 4666

Nuts Free Belgesi veya Kuruyemiş İçermez Etiketi, ürünlerin içeriğinde kuruyemiş bulunmadığının analiz ve muayene ile tescillendiği bir yaşam zinciri etiketlemesidir. Tüketiciye sunulan nihai ürünlerde "Kuruyemiş" olmadığının belgelendirilmesini sağlar. Bu belgelendirme, test odaklı 3. taraf bir muayene ve tescil süreci uygulamasıyla gerçekleştirilir. Test odaklı yürütülen program, akredite ve lisanslı laboratuvarlar tarafından test edilen ürünlerin tescillenmesini içerir.

ISQ, üretici kuruluşların başvurusu sonrasında, akredite laboratuvar testleri ile ürünü/ürünleri tescil ederek sertifikalandırmaktadır.

Nuts Free Logosu ya da Etiketi Nasıldır ?

Logo kullanım hakkı, Nuts Free Belgesi almaya hak kazanan üreticilere verilir. Üretici, logoya/etikete ve istenirse QR-KOD’a (dijital sertifikaya) organizasyonun kamuoyuna yayınladığı portal linkinden ulaşarak indirip kullanabilir.

Uluslararası Nuts Free Logosu veya Etiketi Şekil 1’de verilmiştir. Logo, yayın portal sayfasında verilen Nuts Free Logo Kullanım Talimatına uygun olarak kullanılmalıdır. Haksız logo kullanımı durumunda hukuki işlem yapılmaktadır.

Nuts Free Şekil 1

ÖNEMLİ NOT: Standart ve Sertifikasyonun Sağlık ve Güvenlik Garantisi Yoktur

Sertifikasyon ve Etiketlemenin temel amacı, ürünün ayırt edilmesini, nitelik kazanmasını ve uygunluk kriterlerinin karşılanması ve doğrulanmasını sağlamaktır. Ancak bu belgelendirme, sağlık ve güvenlik garantisi vermez.

Sonuç olarak, Nuts Free Belgesi, üreticilerin kuruyemiş içermeyen ürünlerini belgelendiren ve tüketicilere güvenli bir seçenek sunduğunu gösteren önemli bir etiketleme sistemidir.