Hemen Bize Ulaşın ! +90216 305 4666

Soy Free Belgesi: Soya İçermeyen Ürünlere Güven İşareti

Soy Free Belgesi, ISQ Belgelendirme'nin özel yaşam zinciri etiketlemeleri arasında yer alır.

Tüketiciye sunulan nihai ürünlerin "Soya" içermediğini analiz ve muayene ile tescil eden bir etiketlemedir.

Bu belgelendirme süreci, test odaklı bir 3. taraf muayene ve tescil uygulamasıyla gerçekleştirilir. Test odaklı yürüyen program, akredite ve lisanslı laboratuvarlarımız tarafından test edilen ürünlerin tescil edilmesiyle ilgilenir.

ISQ, üretici kuruluşların yaptığı başvurular sonrasında, akredite laboratuvar testleri ile ürünleri tescil ederek sertifikalandırır.

ÖNEMLİ NOT: Soya İçermeyen Ürünler İçin Güvenilirlik Simgesi

Soy Free Belgesi, ürünlerin sağlık ve güvenlik garantisi vermez, ancak tüketicilere soya içermeyen ürünlere güvenilirlik simgesi sunar.

Soy Free Logosu ya da Etiketi Nasıldır ?

Soy Free Belgesi, üreticilere özel olarak verilen bir onaydır ve üretici bu belgeye hak kazandığında ürünlerine ekleyebilir. Üreticiler, belgeyi ürünlerine logo veya etiket şeklinde uygulayabilir ve istenirse dijital sertifikayı temsil eden QR-KOD'u da kullanabilir. QR-KOD, organizasyonun kamuoyuna açık olan portal linkine yönlendirerek belgeyi indirmek isteyenlerin kolayca erişim sağlamasına yardımcı olur.

Uluslararası Soy Free Logosu veya Etiketi, Şekil 1'de gösterildiği gibidir (Soy Free Şekil 1).

Soy Free Soy Free Şekil 1

Logo, yayınlanan Soy Free Logo Kullanım Talimatına uygun olarak kullanılmalıdır ve herhangi bir haksız logo kullanımı durumunda hukuki işlem başlatılabilir.

ÖNEMLİ NOT: Sağlık ve Güvenlik Garantisi Vermez, Ancak Güvenilirliğin Simgesi

Soy Free Belgesi, ürünlerin sağlık ve güvenlik garantisi vermez, ancak tüketicilere ürünlerin soya içermediğine dair güvenilirlik simgesi sunar.