Hemen Bize Ulaşın ! +90216 305 4666

Trans Fats Free Belgesi (Trans Yağlar İçermez Etiketi), ISQ Belgelendirme tarafından uygulanan özel yaşam zinciri etiketlemelerindendir.

Tüketiciye sunulan nihai ürünlerin "Trans Yağlar" içermediğini analiz ve muayene yoluyla tescil eden bir etiketlemedir.

Bu belgelendirme, test odaklı bir 3. taraf muayene ve tescil süreciyle gerçekleştirilmektedir. Test odaklı yürütülen program, akredite ve lisanslı laboratuvarlar tarafından test edilen ürünlerin tescil edilmesi şeklinde uygulanmaktadır.

ISQ, üretici kuruluşların yaptığı başvurular sonrasında, akredite laboratuvar testleri ile ürünleri tescil ederek sertifikalandırmaktadır.

Trans Fats Free Logosu ya da Etiketi Nasıldır ?

Logo kullanım hakkı, Trans Fats Free Belgesi'ni almaya hak kazanan üreticilere sunulmaktadır. Belgeyi alan üreticiler, ürünlerinde bu belirli logoyu veya etiketi kullanabilirler. Ayrıca, istenirse, üreticilere dijital sertifikayı temsil eden QR-KOD da verilmektedir. Bu sayede, üreticiler logo ve dijital sertifikaya organizasyonun kamuoyuna açık olan portal linki üzerinden erişebilir ve indirerek kullanabilirler.

Trans Fats Free logosu ya da etiketi, Şekil 1'de gösterildiği şekilde sunulmaktadır.

Trans Fats Free Şekil 1

Logo kullanımı, yayınlanan Trans Fats Free Logo Kullanım Talimatına kesinlikle uygun olmalıdır ve bu talimata uygun şekilde kullanılmalıdır.

Haksız logo kullanımı durumunda, hukuki işlem başlatılabilir ve gerekli yasal önlemler alınabilir.

ÖNEMLİ NOT: Standart ve Sertifikasyon, Sağlık ve Güvenlik Garantisi vermez. Sertifikasyonun ve Etiketlemenin Hedefi, ürünlerin öne çıkması, nitelik kazanması ve belirlenen uygunluk kriterlerini karşılaması ve doğrulanmasıdır.