Hemen Bize Ulaşın ! +90216 305 4666
Yeni ISO Başkanı Belli Oldu !

Uluslararası Standardizasyon Organizasyonu (ISO), 164 ulusal standart organı üyeye sahip olan bağımsız, global bir sivil toplum kuruluşudur. Üyeleri aracılığıyla, yenilikleri destekleyen ve küresel zorluklara çözümler sunan gönüllü, fikir birliğine dayalı, pazarla alakalı Uluslararası Standartlar geliştirmek için uzmanları bir araya getirmesi ile dünya ticaretine ve iş hayatına kolaylıklar ve standardiasyon sağlamaktadır.

ISO, Yıllık Genel Kurullarında prosedürlerini uygulayarak gerekli yönetici ve yönetim alanları ve stratejik planları doğrultusunda çalışmalar yapar kararlar alır.

2019 yılı itibarı ile alınan genel kurul kararlarından en önemlilerinden birisi de ISO Başkanı seçimi oldu. Seçimlerde ilk defa bir Kenya’ lı Başkan oldu.

Yeni ISO Başkanı - Eddy Njoroge’ ye merhaba deyin . . .

ISO’ ya Başkan seçilen Kenya asıllı “Eddy Njoroge” yayınladığı mesajında;

“Bu deneyimi, ISO Başkanı olarak benim rolümde, standartların değerine sarsılmaz inancımla birleştiğinde, ISO uluslararası standartlar topluluğunun yaptığı olağanüstü işi daha da ileriye götürmek niyetindeyim. Amacım, standartların ve ISO sisteminin yararları için küresel bir büyükelçi olarak hareket etmek ve önemli koordinasyon, tanıtım ve savunuculuk çalışmalarını kolaylaştırmaktır.” dedi.

Yeni Başkan ayrıca, gelecek vizyonunun “Finans” olacağı sinyalini çok güçlü şekilde vurguladı !

ISQ olarak, yeni Başkan’ a ve ISO Yönetimi’ ne başarılar dileriz.