Hemen Bize Ulaşın ! +90216 305 4666
  • Ocak 08, 2021
  • Hasan Şahap
  • Blog
Gezer Köprülü ve Vinçlerin Düzenli Periyodik Kontrollerinin Yararları

Üretim hatlarında sıkça tercih edilen vinçler arasında gezer köprülü vinçler öne çıkar. Değişik kapasitelerde kullanılan bu vinçler, üretim süreçlerinde büyük ölçüde kolaylık sağlar. İşletmelerde, ana proses makinelerinin dışında en yoğun çalışan ekipmanlar genellikle gezer köprülü vinç veya vinç sistemleri olarak bilinir.

Her gün binlerce kilo malzeme ve ekipmanı istenen yerlere taşımak için bu ekipmanlara güveniriz. Düşünsenize, mesai günün büyük kısmını ağır malzemeleri kaldırıp taşıdığınızı ve ertesi gün uyandığınızda vücudunuzu nasıl hissettiğinizi...

Gezer Köprülü Vinç

Vinç, Köprülü vinç ve kaldırma sistemleriniz size doğrudan dertlerini anlatamazlar ancak her zaman çalışma altındaki stres ve gerginliğin etkilerini de ağır olarak hissederler. Bu nedenle, gezer köprülü vinç ve vinçlerin düzenli periyodik kontrollerinin yapılması hem can güvenliği hem de işletme maliyetlerinin sürdürülebilirliği açısından çok önemlidir. Vinç ve kaldırma iletme ekipmanlarınızın ve transfer sistemlerinizin düzenli olarak kontrole tabi tutulmasının faydaları çoktur. Her ne kadar bu kontroller sahip olmadığınız üretim aksamasına neden oluyor gibi görünse de ekipmanınız arıza yaparsa veya önlenebilir bir kazanın oluşmasına neden olursa kaybedeceğiniz zamana kıyasla hiçbir önemi olmadığını anlarsınız.

Gezer Köprülü Vinç Diğer Vinç Periyodik Kontrolü

Gezer köprülü vinç ve vinçlerin periyodik kontrollerinin düzenli olarak yapılmasının yararları, avantaj ve faydaları 3 ana kategoride toplanabilir.

A.EKİPMAN ARIZA RİSKİNİ AZALTMAK YA DA ORTADAN KALDIRMAK:

Kaldırma ve İletme Ekipmanlarınızı yakından takip etmek, çözülmeden bırakılmalarında büyük problemler yaratabilecek küçük problemleri tespit etmenizi sağlayacaktır.

Ekipman arızası, yalnızca masraflı onarımlar anlamı taşımaz, aynı zamanda tüm üretimin aksamasına ya da durmasına ve üretim planınızın alt üst olmasına neden olur. Sonuç olarak ta iş ve üretim verimliliğinize zarar verir.

B.YASAL MEVZUAT VE STANDARTLARA UYGUNLUĞU SAĞLAMAK:

Yasal ve Bağlayıcı Şartlara ve standartlara uygunluğun sağlanması için iyi bir yoldur. Hiçbir Kuruluş, Yasal Şartların karşılanması, yönetmelik ve direktif gibi düzenlemelere uyumsuzluk nedeniyle zarar görmek, ceza ödemek istemez.

Kaldırma ve İletme Ekipmanınızın yetkilendirilmiş bir uzman tarafından düzenli olarak periyodik kontrole tabi tutulması, tüm ekipmanınızın kurallara uygun olduğunu bilmek konusunda size rahatlık ve güven verebilir.

C.ÇALIŞANLARIN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK:

İş Ekipmanınıza düzenli olarak periyodik kontrol yaptırmayı ihmal etmek, sadece ekipman arızası riskini arttırmakla kalmaz, çalışanlarınızın yaralanma riskini ortaya çıkarır ve ciddi bir risk potansiyeli oluşturur. Vinçlerinizin düzgün çalışır durumda olmasını sağlamak, vinç operatörlerinin ve ekipmanın çevresinde çalışanların yaralanmasının önlenmesine yardımcı olacaktır.

Vinç gibi kaldırma ve iletme ekipmanları yetkili profesyonel uzmanlar tarafından düzenli olarak kontrol edilmelidir ki bu işlem, sizin ve faaliyetlerinizin bazı tehlikeli durumları ve masraflı baş ağrılarını önlemek için en iyi çözümdür.